Pasakumi

LIELĀS ĢIMENES VASARAS SAULGRIEŽU APSVEIKUMS 2022

“SAGAIDĪSIM LĪGO KOPĀ”

Piedaloties tiešsaistē vairāk nekā 200 sociālās aprūpes iestādēm un pašvaldību sociālajiem dienestiem no visas Baltijas, š.g. 21.jūnijā norisinājās ikgadējais Baltijas Lielās Ģimenes Vasaras Saulgriežu sagaidīšanas pasākums “Sagaidīsim Līgo kopā”. Svētki tika sagaidīti ar skanīgām dziesmām, sirsnīgiem apsveikumiem un jautrām dejām. Klātienē svētku koncertu vēroja un svētkos piedalījās gan seniori, gan viņu tuvinieki.

Labklājības ministrs Gatis Eglītis savā uzrunā senioriem visā Latvijā vēlēja spēku, veselību un izturību, īpašu pateicību izsakot visiem darbiniekiem, kas ikdienu rūpējas par senioriem.

Vasaras Saulgriežu svētki tieši ar to ir īpaši, ka dažādu paaudžu ļaudis sanāk kopā, lai sagaidītu gada īsāko nakti un izbaudītu Latvijas dabas pilnbriedu. Šajos svētkos vēlamies  dalīties pieredzē par Līgo svētku tradīcijām un paražām, meklējot kopīgo un iepazīstot atšķirīgo.

“Patiess prieks, ka mūsu aizsāktā tradīcija turpinās un ar katru gadu dalībnieku un sveicēju skaits kļūst kuplāks. Mums ir svarīgi, ka ar šiem svētkiem varam stiprināt un veidot ģimenes sajūtu un parādīt rūpes, kā arī izteikt pateicību tiem cilvēkiem, kas ikdienas iegulda savu laiku un resursus, lai gādātu par ikviena mūsu seniora labklājību”, stāsta Diāna Gžibovska, uzņēmuma vadītāja Baltijā.

Labdarības pasākumā “Sagaidīsim Līgo kopā” uz sadziedāšanos un sadejošanos tikās sociālās aprūpes iestādes un uzņēmumi visā Baltijā – to klienti, vadītāji, sociālo dienestu darbinieki, kopā vairāk nekā 200 organizācijas, klātienē piedalījās vairāk nekā 100 dalībnieki.  Ar apsveikumiem un uzrunām pasākumu atklāja Latvijas Valsts prezidents Egils Levits, Labklājības ministrs Gatis Eglītis, Igaunijas sociālo lietu ministre  Signe Riisalo, kā arī savus sveicienus senioriem sūtīja vairāk nekā 30 novadu pašvaldību vadītāji no visas Baltijas. Klātienē ar svētku runu klātesošos sveica Rīgas Domes Labklājības departamenta vadība, kā arī Mārupes novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ence. Ar muzikāliem priekšnesumiem un sveicieniem seniorus iepriecināja gan Latvijā, gan Lietuvā un Igaunijā pazīstami un tautā iecienīti mākslinieki: klātienē ciemos rezidencē “Senior Babīte” viesojās Juris Kaukulis, Sabīne Berezina, invalīdu apvienības “Aizvējš” atraktīvās līnijdeju kopas dāmas,  folkloras kopa “Baltā Dūja” u.c., savukārt, attālināti pasākumā savu sveicienu senioriem sūtīja Raimonds Pauls, Intars Busulis, Tautumeitas, Kārlis Būmeistars, Marija Naumova, Viktors Jakušonoks,  Lietuvas ansamblis “Jonis”, dziedātājs Edmundas Kučinskas, grupa “Tabasco”un citi mākslinieki. Pasākumu vadītāji Latvijas Nacionālā teātra aktieri Egils Melbārdis un Anna Klēvere, Kauņas Drāmas teātra direktors, aktieris Egidijus Stancikus.  Vairāk nekā 50 sociālās aprūpes iestādes, kā katru gadu bija, īpaši gatavojušās un iesūtījušas savus video sveicienus, lai sniegtu priekšnesumus un sūtītu vēlējumus  cits citam.

saistītās ziņas