Raksti un pacientu stāsti

KĀ UZSĀKT SARUNU AR SENIORU PAR DZĪVI SENIORU REZIDENCĒ

Kad jūsu radiniekam kļūst arvien grūtāk

Kad jūsu radiniekam kļūst arvien grūtāk tikt galā ar ikdienas darbiem un rūpēties par sevi, jums jāapsvēr iespēju izmitināt jūsu radinieku senioru rezidencē. Tikai runājot par pansionātiem, vecāka gadagājuma cilvēkiem rodas bailes un neuzticība. Piedāvājums radiniekam pārcelties uz pansionātu tiks uztverts kā vēlme atbrīvoties no problēmam, t.i. no viņa paša. Tūlīt cilvēkam rodas nepatīkama nevajadzīguma sajūta, kas var novest pie nopietniem konfliktiem nākotnē. Ļoti bieži vecāka gadagājuma cilvēki pat negrib dzirdēt par pārcelšanos, jo ir pārliecināti, ka var par sevi parūpēties paši. Mūsu vecāka gadagājuma cilvēku raksturs ir spēcīgs, un viņi ir gatavi paši tikt galā ar visām grūtībām. Taču, ja saprotat, ka jūsu radinieks nespēs dzīvot bez palīdzības, jums ir jāatrod risinājums. Šajā rakstā mēs pastāstīsim, kādi pasākumi jāveic, lai izrunātos ar radinieku.

Ko darīt, ja vecāka gadagājuma cilvēks negrib pat dzirdēt par pārcelšanos uz dzīvi senioru rezidencē?

Svarīgākais moments – nekādu piespiedu darbību un steigu. Jūs jau zināt, ka tas tikai pastiprinās jūsu seniora nevēlēšanos pārcelties. Jums ir jārisina šis jautājums konsekventi un mierīgi. Šajā gadījumā ir nepieciešams sagatavoties sarunai.

KĀ SAGATAVOTIES SARUNAI

Lai pārliecinātu savu radinieku par nepieciešamību pārcelties, iesakām vispirms noskaidrot atbildes uz šādiem jautājumiem:

  • jūsu radinieka bailes
  • kas viņam patīk un kas nepatīk
  • saprast viņa fizisko stāvokli (rezidences izvēlei).
  • zināt, kurā brīdī jūs varat mēģināt ar viņu par to parunāt.
  • uzzināt, kā viņš vēlētos pavadīt vecumdienas.

Pēc tam jums ir jāsagatavo atbildes uz visiem iespējamajiem jautājumiem no viņa puses. Argumenti vai pat fakti. Dažreiz var spekulēt ar statistiku, lai pārliecinātu.

Esiet pacietīgi. Pastāstiet viņam, ka nekur neaizbrauksiet un nekur nepazūdīsiet. Jums būs regulāras tikšanās, turklāt jūs viņu vedīsiet mājās, kad viņš vēlēsies. Piemēram, ģimenes brīvdienas tiks pavadītas kopā.

KĀ UZSĀKT SARUNU AR RADINIEKU?

Uzsāciet dialogu no dažādiem leņķiem. Jūs varat izmēģināt medicīniskās aprūpes un uzraudzības puses, varat izmēģināt vecāka gadagājuma cilvēku savstarpējās komunikācijas trūkuma virzienu, varat izmēģināt aizskart hobiju vai pat drošības virzienus, ja radinieks dzīvo viens, kā arī vajadzību pēc pareiza uztura ikdienā. Par visu runājiet no pozītīvās puses. Paskaidrojiet, ka tas tiešām uzlabos seniora dzīvi.

Otrais posms varētu būt rezidences apmeklējums. Ja jums ir reālas atsauksmes no ģimenes un draugiem, arī tas var būt pastiprinošs faktors. Lielisks risinājums kā starpposms varētu būt aprūpe mājās. Kad viņam patiks, kā pret viņu izturas un rūpējas, viņš ar laiku pieņems lēmumu pārcelties uz senioru rezidenci.

Mēs saprotam, cik svarīgi senioriem ir justies kā mājās, mājīgi un droši. Tāpēc Senior Group rezidencēs mēs ļoti pievēršam uzmanību personāla atlasei,  vides dizainam un funkcionalitātei.

Mūsu mājaslapā jūs varat atrast visu nepieciešamo informāciju par izmitināšanu, cenām, līdzfinansējumu līdz 100% un rezidencēm. Jūs droši variet griezties pie mums ar jautājumiem zvanot pa tālruni 23559155 vai pieteikties konsultācijai aizpildot formu.

Izlasiet citus mūsu bloga rakstus un rūpējieties par saviem senioriem.

sauna ar senioru

saistītās ziņas